چطور می توانید یک فوتبالیست موفق باشید

یک بازیکن فوتبال چه میزان از مایعات بدن خود را در یک مسابقه

 

از دست می دهد؟

 

 بازیکنان در طول بازی فوتبال حدود 1500 کیلو کالری انرژی مصرف می کنند. برای یک بازیکن مرد بطور میانگین و در شرایطی که هیچ تمرینی انجام ندهد 2500 کیلوکالری انرژی نیاز است حتی امکان دارد یک بازیکن در طول یک مسابقه سنگین تا 3 کیلوگرم از وزن بدن خود را از دست بدهد که این معادل 5 لیتر مایعات می شود.

 

 چه میزان مایعات باید قبل، در حین و بعد از یک بازی توسط یک

 

بازیکن مصرف شود؟

 

 این مرحله از آماده سازی باید در تمرینات پیش فصل و در حالیکه بازیکن از کوران مسابقات بدور است انجام شود. یک بازیکن بهتر است یکساعت قبل از شروع مسابقات تدارکاتی حدود 500 میلی لیتر از مایعات بنوشد که بسیار مفید خواهد بود.

بازیکن باید قبل و بعد از بازی خود را وزن کند. بنابراین برایش مشخص خواهد شد که چقدر از وزن بدن خود را از دست داده است. برای هر یک کیلوگرم وزن از دست رفته باید 5/1 لیتر مایعات و آب مصرف کند.

 

  آیا اتحادیه فوتبال انگلیس رژیم خاصی را برای بازیکنان توصیه می کند؟

 

 ما به بازیکنان جوان توصیه هایی را می کنیم اما تشخیص اهمیت مصرف حداقل 5 وعده میوه و سبزیجات در طول روز و بطور روزمره مهمترین توصیه ما است.

 

لطفاً مثال خاصی را بعنوان یک وعده غذای خوب و نوشیدنی

 

سودمند برای فوتبالیستها بزنید:

 

 جوجه و پاستا با سبزیجات و گوجه فرنگی بعنوان یک غذای کامل و آسان می تواند تلقی شود. در مورد مایعات یک لیوان شیر کاکائو کم چربی- بویژه پس از بازی- در کنار هم به میزان کافی کربوهیدرات ها و پروتئین برای بدن فراهم می کند.

 

بهترین برنامه غذایی که شما درمدت حضورتان در اتحادیه فوتبال

 

انگلیس مطالعه کرده اید چه بوده است؟

 

 البته موارد کاملاً راضی کننده نبوده است اما بر این برنامه در چند روز قبل از بازی و در روز بازی تأکید زیادی شده است. اکثر بازیکنان بلافاصله قبل از بازی عصبی می شوند و خوردن غذا تا سه ساعت پیش از بای این مسأله را تشدید می کند. این نشان می دهد که هضم در این زمان محدود می شود و بازیکن از غذای پیش از مسابقه چیز قابل توجهی به دست نمی آورد. چنین بازیکنانی باید بیشتر از مایعات استفاده کنند تا کالری مورد نیاز خود را کسب کنند و اطمینان پیدا کنند که درروزهای مسابقه برای حضور در میدان آمادگی دارند.

 

چه بازیکنی را بیاد می آورید که بیش از همه به اصول تغذیه پایبند بوده است؟

 نمی توانم شخص خاصی را نام ببرم. اما معتقد هستم که بهترین بازیکنان حرفه ای مطمئناً برنامه غذایی منظم و مشخصی دارند.

/ 0 نظر / 7 بازدید