چرا خوزه مورینیو همیشه موفق بوده است‌ ؟

هرجاکه بوده موفق شده. با همه تیم هایش توانسته به جام دست پیدا کند.تخصص ویژه ای در بازسازی تیم های از هم پاشیده دارد . یک رهبر بزرگ و یک منبع الهام برای بازیکنانی است که برای او بازی می کنند.ابراهیموویچ می گوید : مورینیو به اندازه ای به من روحیه می داد که حاضر بودم برای او بمیرم.آدم بسیار خوش صحبتی است و اعتماد به نفسش هم سر به فلک می زند . هیچ کس از نیش صحبت های او در امان نمی ماند . همیشه دشمنی دارد که باید بر او پیروز شود.


 

* همیشه پرانگیزه باشید و تشنه موفقیت
خیلی وقت ها در زندگی مان شکست می خوریم ؛ فقط به این دلیل که انگیزه موفق شدن نداریم.
* برای آینده چشم انداز داشته باشید
مورینیو همیشه از اول فصل ، جام های آخر فصل را می بیند و بس. مهم ترین منبع انگیزه تمام نشدنی او همین نگاه بلند مدتی است که دارد.
* (( پرسنال برندینگ )) را یاد بگیرید و اصولش را اجرا کنید
(( پرسنال برندینگ )) یعنی ساختن یک تصویر یکتا و جذاب از خودتان ، توانائی هایتان و تخصص تان. مورینیو مثال بسیار خوبی است. او تصویر خود را به عنوان یک مربی همیشه موفق در جهان فوتبال ساخته و تثبیت کرده.
*برای لحظه لحظه کارتان برنامه داشته باشید و انسجام برنامه های مختلف را هم کنار هم در نظر بگیرید
مورینیو وقتی می خواهد برابر بارسلونا 90 دقیقه با سیستم دفاع و ضد حمله پیش برود می داند که دقیقا باید چه بازیکنانی را در کجای زمین بکار گیرد و هر بازیکن چه وظیفه ای بر عهده دارد.در عین حال مشخص هم است که ارتباط میان نقش حمله با نقش دفاع ( تبدیل حمله به دفاع ) چطور به وجود بیاید.
* همیشه برای اوضاع بحرانی یک نقشه (( ب )) داشته باشید.
خیلی وقت ها کارها آنطور که باید پیش نمی روند و ما با وضعیتی مواجه هستیم که فکرش را هم نمی کریدم پدید بیاید. چه بهتر که قبل از مواجه شدن با شرایط بحرانی برنامه داشته باشید.
* دنیا با بدترین شکست هم پایان نمی یابد
بازی رفت بارسلونا و رئال در فصل پیش که با نتیجه 5 بر 0 بارسا پیروز شد را به یاد دارید ؟ چه کسی فکر می کرد روحیه درهم شکسته رئال در آن بازی بتواند آنقدر زود احیا شود که رئال تا روز آخر فصل بارسا را در همه جام ها تحت فشار قرار دهد؟

/ 1 نظر / 12 بازدید